About us

ESOX LURES OÜ kasvas välja 2017. aastal asutatud õpilasfirmast ning on värskelt alustav Eesti käsitööna valminud kalapüügilante pakkuv ettevõte.

Oleme spetsialiseerunud kvaliteetsete ja vastupidavate lantide valmistamisele, mis sobivad nii harrastus- kui ka professionaalsetele õngitsejatele. Meie lai valik erinevaid lante tagab, et igaüks leiab endale sobiva toote.

Meie tootevaliku hulgas on võimalik tutvuda käsitööna valmistatud ja hõbetatud kalapüügilantidega, mille on välja töötanud ja disaininud professionaalne metallikunstnik Eestist, koostöös kohalike kalastajatega. Landi muster on ükshaaval käsitsi löödud. Ainulaadse seerianumbriga on need parimaks kingiks või kogutavaks kollektsiooniesemeks. Meisterlikkuse ja innovatsiooni sümbol, mis on vastupidav lõhe- ja forellipüügil.


Esox Lures keskendub mitte ainult uutele ja unikaalsetele kalapüügilantidele, vaid plaanib tulevikus tuua turule ka mitmeid sepa-, metalli- ja nahatöö tooteid. Ettevõtte eesmärk on mitmekesistada kalapüügitarvikute valikut, pakkudes kvaliteetseid ja loomingulisi lahendusi.

 

Joonatan Mäggi on Eestist pärit sepp ja metallikunstnik. 2022. aastal lõpetas Mäggi Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti bakalaureuseõppe. Mäggi on kirglik ratsutamise, klaverimängu ja kalapüügi vastu, mille ta on sidunud oma metallitööga. Mäggi varasemad teosed on "Piiritletus" ja "Kohtumine Bachiga".

Kristofer Nicolas Ild on meedia ja kommunikatsiooni valdkondade spetsialist. Esox Lures OÜ kaasasutaja, kes korraldab ettevõtte kommunikatsiooni ja raamatupidamist ning on vajadusel abiks hea nõuga. www.allotria.ee

“Piiritletus”  

Autor Joonatan Mäggi: «Valjad on minu jaoks väga võimas sümbol. Piiramise, piiritlemise ja allutamise sümbol. Läbi ajaloo on inimene soovinud oma tahtele allutada loodust, loomi, rahvaid – kuni teiste inimesteni välja.»

«Teose viimistlus rõhub igipõlisele tahtele allutamisele ja piiramisele – igal skaalal. Nii inimeste oma keskel kui ka loomadega suheldes. Hobune on olnud inimkonna kõrval aastatuhandeid ning aidanud kaasa tsivilisatsioonide suurtele arengutele. Läbi transpordivõimaluste, põlluharimise ja palju muu.»

 Foto kirjeldus ei ole saadaval.

 “Kohtumine Bachiga

Autor Joonatan Mäggi: «Skulptuur räägib minu pikaajalisest huvist Bachi loomingu vastu, mille olen ühendanud enda suure kire, hõõguva rauaga. Teosesse on talletatud orelisonaadi BWV 528 teise osa kahe esimese takti meloodia. Skulptuuri näol olen raua abil loonud uue noodikeele. Teos koosneb 19 lattrauast.»

Teos kaalub umbes 353kg, materjali kogupikkus on 27,94m.

Meediakajastus

ERR 

Õhtuleht

Tartu Postimees